Fotowoltaika dla firm – dlaczego warto postawić na panele PV w przedsiębiorstwie?

Panele PV to rozwiązanie, na które zdecydowała się już bardzo duża grupa przedsiębiorców. Grupa ta stale rośnie, a rynek sprzedaży i instalacji tego rodzaju urządzeń wydaje się ciągle rozwijać. Z jednej strony taką popularność można wyjaśnić sobie możliwością uzyskania dopłat do zakupu paneli. Wydaje się jednak, że to nie wszystko. Dlaczego warto zainwestować w panele fotowoltaiczne w firmie?

Fotowoltaika dla firm – najważniejsze zalety

Przede wszystkim należy pamiętać o ciągle rosnących cenach energii elektrycznej. W Polsce rynek związany z jej wytwarzaniem i dystrybucją zdominowany jest przez kilku gigantów, którzy na terenach, na których działają, są w zasadzie monopolistami. Mała konkurencja na rynku sprawia, że rosnące koszty przerzucane są coraz bardziej na klientów. Przedsiębiorcy, ze względu na niekorzystne taryfy opłat dla firm, cierpią na tym podwójnie. Rosnące opłaty za prąd zwiększają koszty produkcji. Firmy, aby przetrwać, zwiększają zatem ceny swoich produktów, co czyni je mniej konkurencyjnymi.

Rozwiązaniem jest tu każdy sposób choćby częściowego uniezależnienia się od dostawców energii, a co za tym idzie, również od zwiększających się cen. W naszym kraju są to przede wszystkim panele PV. Dzięki nim firma może uzyskać stały koszt wytwarzania energii elektrycznej, bez obaw jego zwiększenia się w przyszłości. W ten sposób uzyskuje się większą stabilność, która umożliwia zaoferowanie klientom tańszego, bardziej konkurencyjnego produktu, od czego już prosta droga do zwiększenia wyników finansowych.

Dopłaty do paneli fotowoltaicznych dla firm – jak to działa?

Warto również wiedzieć, że do instalacji fotowoltaicznych można uzyskać dopłaty. W przypadku przedsiębiorstw przybierają one najczęściej formę nisko oprocentowanych kredytów na preferencyjnych zasadach. Na programy dofinansowań składają się środki unijne, krajowe, lokalne (na poziomie poszczególnych województw) i zagraniczne, niezwiązane z Unią. Trzeba przy tym pamiętać, że możliwości ich uzyskania znacznie różnią się w poszczególnych miejscach w kraju, a same programy pojawiają się i znikają bardzo szybko. Zainteresowany nimi przedsiębiorca powinien więc trzymać rękę na pulsie.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.