W jakim celu sięga się po ławki solarne?

Na przestrzeni lat pojawiło się wiele nowinek technologicznych. Wraz z rozwojem fotowoltaiki coraz coraz częściej można spotkać przeróżne urządzenia, które zasilane są energią słoneczną. Obecnie można spotkać się nawet z meblami, które zostały wzbogacone o panele fotowoltaiczne. Wszystko po to, aby móc ograniczyć emisję szkodliwych substancji do atmosfery i zmniejszyć toksyczny smog. W dbaniu o środowisko naturalne i o budżet mieszkańców, w przestrzeni publicznej wielu miast zaczyna pojawiać się coraz więcej ławek solarnych. Okazuje się, że nie służą one tylko do siedzenia, ale mają dużo więcej zalet.

Ławka solarna – czy to ma sens?

Ławka solarna na Innogy.pl to rozwiązanie ekologiczne i ekonomiczne. Może korzystać z nich coraz więcej mieszkańców, gdyż pojawiają się w wielu miastach. Stanowią coraz popularniejszy element małej architektury miejskiej. Cenione są przede wszystkim za to, że można je wykorzystać do ładowania różnego typu urządzeń mobilnych, które potrzebują do działania energii elektrycznej. W przypadku takiej ławki solarnej w pobliżu nie trzeba martwić się o to, że właśnie wyczerpała się bateria w telefonie czy laptopie. Bez problemu można w dowolnej chwili naładować swoje urządzenie i to bez dodatkowych opłat – ławki solarne wyposażone są w panele fotowoltaiczne, które pobierają promieniowanie słoneczne i zamieniają je na prąd. Działają nawet w przypadku pochmurnych dni i w okresie jesienno-zimowym. Większość z nich pozwala na korzystanie z nagromadzonej energii elektrycznej przez kilkanaście dni i to w sposób ciągły. Takie nowo wczesne rozwiązanie sprawdza się wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej. W niektórych miejscach doprowadzenie prądu w tradycyjny sposób wiązałoby się z wysokimi kosztami. Świetną alternatywą są ławki solarne, które produkują prąd za darmo.

Szerokie zastosowanie ławek solarnych

Ławki solarne mogą służyć nie tylko do ładowania urządzeń mobilnych, ale też do podgrzewania powierzchni siedziska mebla, co z całą pewnością jest mile widziane podczas chłodnych dni. Wytworzonym prądem można też zasilać oświetlenie LED, monitoring, bilbord reklamowy czy stojak na rowery. Nie brakuje na rynku ławek solarnych, które zostały wzbogacone o ekrany, na których możliwe jest wyświetlenie dowolnych informacji – w tym tych związanych z aktualną godziną, temperaturą czy poziomem wilgotności powietrza.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.