Najkorzystniejsza oferta gazu dla firmy dzięki zmianie dostawcy

Na rachunkach za gaz ziemny można zaoszczędzić, zmieniając dotychczasowego dostawcę. Jest to możliwe już od wielu lat i nie wiążą się z tym żadne dodatkowe opłaty. To od odbiorcy gazu zależy, z usług którego sprzedawcy chce korzystać. Oczywiście nie należy mylić dostawcy gazu z dystrybutorem, czyli właścicielem rury w której to płynie zakupione od sprzedawcy paliwo gazowe. W większości przypadków gaz płynie do mieszkań i firm przez sieć PSG, co oczywiście wiąże się z koniecznością ponoszenia konkretnych i stałych kosztów. Opłaty dystrybucyjne są z góry narzucone i nie podlegają żadnym negocjacjom, jednakże ceny oferowane przed sprzedawców są różne i zmienne. Jak zatem płacić mniej za rachunki za gaz?

Najkorzystniejsza oferta gazu dla firmy dzięki zmianie dostawcy

Nie jest możliwe wybranie najkorzystniejszej dla siebie oferty, jeśli nie wie się, ile i za co się aktualnie płaci. Prawda jest taka, że nadal wielu odbiorców gazu nawet nie zdaje obie sprawy z tego, komu i za co płaci. Chodzi tutaj o brak umiejętności poprawnego odczytywania informacji widniejących na fakturze za gaz dla firm. W takim przypadku stosunkowo łatwo jest zostać oszukanym przez nieuczciwą firmę. Niestety nie brakuje oszustów nakłaniających do zmiany dotychczasowego dostawcy gazu, oferując przysłowiowe gruszki na wierzbie. Akwizytorzy mogą być bardzo niebezpieczni, dlatego też trzeba bardzo uważać, aby nie wpaść w zastawioną przez nich pułapkę. Każdy odbiorca gazu ziemnego korzysta z usług dwóch różnych firm – jedna jest od sprzedawcy gazu, a druga od dystrybutora. Konsument ma wpływ tylko na opłaty dotyczące ceny paliwa i abonamentu, które są ustalane przez sprzedawcę. Ograniczony jest natomiast wpływ na wybór grupy taryfowej przez klienta. Jeśli zatem komuś zależy na znalezieniu korzystniejszej dla siebie oferty, powinien sprawdzić cenę w danej taryfie. Jeśli nowy sprzedawca zaproponuje laktacyjną stawkę w grupie taryfowej, w której znajduje się odbiorca, to rzeczywiście będzie mógł on liczyć na płacenie mniejszych rachunków za gaz.

Jak zatem dobrze wybrać?

W celu znalezienia najatrakcyjniejszej oferty zaleca się skorzystać z dostępnych w sieci porównywarek. Najlepiej byłoby, gdyby nowy sprzedawca był w stanie zaproponować w danej taryfie niższą opłatę nie tylko za paliwo gazowe, ale również za abonament.

Tagi .Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.