Termostat grzejnikowy Wi-Fi: obniż swoje rachunki

Rozważne zarządzanie systemem grzewczym może przyczynić się do poważnych oszczędności w zużyciu energii. Żeby tak się jednak mogło stać, należy wyeliminować nadmiar generowanego ciepła. Pomoże w tym termostat grzejnikowy Wi-Fi.

Idea termostatu

Termostat grzejnikowy Wi-Fi ma do wykonania dokładnie takie samo zadanie, jak jego standardowa wersja, która posiada regulację ręczną. Służy on zatem do uzyskania optymalnej temperatury w pomieszczeniu podczas procesu ogrzewania. Termostat grzejnikowy wyposażony jest w podziałkę, która obrazuje siłę grzania. W większości przypadków skala ma pięć stopni, a wartość cyfry odpowiada natężeniu ogrzewania. Ustawiając termostat na pracę w trybie piątym, szybko uzyskamy bardzo wysoką temperaturę w pokoju. Kiedy ustawimy na 1, ogrzewanie centralne będzie w niewielkim zakresie wykonywało swoją pracę.

Technologia Wi-Fi

Na czym zatem polega różnica między termostatem grzejnikowym Wi-Fi, a standardowym? Sprowadza się ona do sposobu sterowania systemem grzewczym, co z kolei przekłada się na możliwość poczynienia oszczędności i optymalnego dostosowania pracy centralnego ogrzewania. System posiada specjalne regulatory, które umożliwiają zaprogramowanie centralnego ogrzewania na 7 dni tak, by osiągnąć w pomieszczeniu stałą temperaturę, podaną przez nas podczas programowania. Dzięki systemowi rozlokowanych czujników temperatury, system zbiera informacje o poziomie ciepła panującym w każdym pomieszczeniu i dzięki wbudowanemu modułowi technologii Wi-Fi, drogą radiową wysyła informacje do głowicy termostatu. W przypadku, kiedy temperatura w danym pomieszczeniu jest za niska, termostat automatycznie zwiększa natężenie pracy grzejnika w tym pomieszczeniu, tak żeby uzyskać wartość zaprogramowaną przez użytkownika. Kiedy temperatura jest za wysoka, dokonuje się analogicznie proces odwrotny, czyli automatycznego obniżenia stopnia intensywności grzania. Dzięki temu, centralne ogrzewanie jest wykorzystywane w sposób optymalny i nie dochodzi do zbędnego, nadmiernego zużycia energii. Pozwala to na uzyskanie znacznych oszczędności.

Tagi .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.