Taryfa weekendowa – sposobem na niższe rachunki

Umowę z elektrownią możemy zmienić tylko jeden raz w przeciągu roku, dlatego też ewentualny błąd może nas słono kosztować. Taryfa nocna przy odpowiedniej zmianie trybu życia całej rodziny może przynieść bardzo wielkie oszczędności, dlatego też warto bliżej jej się przyjrzeć.

Idea taryfy weekendowej

Główna idea taryfy G12 i G12w polega na tym, że pobieramy energię elektryczną nie wtedy, kiedy mamy na to ochotę, ale wtedy, gdy najbardziej opłaca się to zakładowi energetycznemu. Okresy kiedy możemy korzystać z niższej stawki nazywane są „dolinami”. Jeżeli chodzi o dolinę nocną to obowiązuje ona od 22.00 do 6.00, z kolei dolina dzienna obowiązuje od 13.00 do 15.00. W taryfie G12w dolina obowiązuje przez cały weekend. Dla gospodarstw domowych oznacza to, że wszystkie urządzenia elektryczne (zmywarki, pralki itp.) należy włączyć po godzinie 22.00 albo przed obiadem. Osoby, które korzystają z taryfy weekendowej powinny energię w dużych ilościach pobierać w sobotę i niedzielę. To właśnie w tych porach zapotrzebowanie na energię jest najmniejsze, dlatego też poszczególni dostawcy energii starają się skusić swoich klientów, aby zużywali ją właśnie wtedy.

Niższe rachunki za prąd

Taryfa weekendowa może przynieść realne oszczędności, ale jedynie pod warunkiem, że dokładnie weźmie się pod uwagę sposób użytkowania energii przez całą rodzinę. Wiedząc dokładnie co dana taryfa oferuje i na jakich zasadach się opiera, możemy dopasować ją odpowiednie do naszego trybu życia. Zmiana zwykłej taryfy za prąd na taryfę nocną i weekendową nie jest jednak propozycją dla każdego. Dla wielu osób rozwiązanie tego typu może być bardzo uciążliwe, dlatego też warto dokładnie zastanowić się nad swoim wyborem. Nocna i weekendowa taryfa wydaje się najciekawszą ofertą dla osób, które ogrzewają swoje mieszkanie prądem. Jest to również idealne rozwiązanie dla zapracowanych singli i par, które w domu spędzają niewiele czasu. To właśnie ta grupa może liczyć na największe oszczędności.

Tagi .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.