Dostawca gazu dla firmy – jak wybrać?

Właściciele firm, w których wykorzystywany jest gaz ziemny, jak również osoby prywatne mają prawo do zmiany dostawcy gazu. Proces ten wymaga wypełnienia i dopilnowania licznych formalności, jednak w ostatecznym rozrachunku przekłada się na duże oszczędności. Na co zatem należy zwrócić uwagę podczas wyboru dostawcy gazu dla firmy?

Cena przede wszystkim
Niższe koszty to główny powód, dla którego warto zmienić dostawcę gazu. Być może bardziej opłacalny będzie zakup gazu dla firmy w pakiecie z dodatkowymi usługami. Oferty skierowane do firm znacznie różnią się od propozycji tworzonych dla osób prywatnych. Pod wieloma względami najbardziej korzystna może okazać się z oferta z określoną stałą ceną gazu w latach trwania kontraktu. Nie będziemy wówczas uzależnieni od rynkowych wahań ceny gazy. Podpisując umowę z nowym dostawcą gazu należy dokładnie sprawdzić czy nie zawiera ona klauzuli dotyczącej minimalnego zużycia gazu w ciągu roku. Dzięki temu będziemy płacić jedynie za faktycznie zużycie gazu, co znacznie ograniczy koszty prowadzenia biznesu. Porównując je należy wziąć pod uwagę cenę kWh gazu ziemnego, nie bez znaczenia będzie również okres rozliczeniowy i okres płatności.

Solidna marka
Wybierając firmę energetyczną trzeba dowiedzieć się nieco więcej na temat jej funkcjonowania. Od ilu lat funkcjonuje na rynku? Czy jest stabilna? To jedne z najważniejszych pytań, jakie musimy sobie zadać. Istotny będzie także czas na jaki podpisujemy kontrakt. Dużą zaletą jest możliwość wyboru indywidualnego okresu jego trwania. Dzięki temu możemy zawrzeć umowę jedynie na rok, a w razie jakichkolwiek wątpliwości rozwiązać ją po tym okresie bez żadnych konsekwencji. Niektórzy dostawcy oferują możliwość negocjacji ceny, co także jest dużym plusem i pozwala wybrać najlepszą ofertę, dostosowaną do potrzeb naszej firmy.

Tagi .Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.